Ferie z Biblioteką za nami

Utworzono dnia 02.03.2020

Pierwszego dnia poczuliśmy prawdziwy czas karnawału. Nie zabrakło cekinów, stylowych piór oraz mnóstwo radości. Każdy z uczestników miał swój indywidualny pomysł, dzięki czemu powstały nietuzinkowe maski.

W czasie ferii towarzyszyła nam oczywiście książka. Poznaliśmy „Sznurkową historię” autorstwa Roksany Jędrzejewskiej - Wróbel. Dzieciom bardzo spodobało się opowiadanie. Z każdym rozdziałem były coraz bardziej ciekawe kolejnych wydarzeń dotyczących zwykłego szarego sznurka.

Po zajęciach czytelniczych nadszedł czas na zajęcia plastyczne. …”Nie można mną narysować kolorowego obrazka ani napisać pięknego listu...” – słowa te wypowiedział Sznurek, główny bohater książki, kiedy czuł się niepotrzebny.

My udowodniliśmy, że sznurkiem da się malować i powstały przepiękne obrazy, które można oglądać w bibliotece. Przenieśliśmy się również w świat teatru i stworzyliśmy swoje własne kukiełki.

W ostatnim dniu dzieci, za pomocą pasty, narysowały zimowe pejzaże. Zajęcia przyniosły im wiele uśmiechu i radości.

Na zakończenie zajęć każdy otrzymał dyplom uznania oraz mały upominek. Ferie z Biblioteką już za nami, jednak wspomnienia wspólnie spędzonych chwil pozostaną na długo z nami…

Książki czasowo niedostępne

plakat informujący o braku możliwości rezerwowania książek ze statusem niedostępne.

Z książką na start

Plakat akcji Mała książka wielki człowiek